מתכון מיוחד ושובה לב לחג השבועות

מאי 16, 2021

לכבוד חג השבועות הבא עלינו לטובה, אנו שמחים לחלוק איתכם את סיפורה של בוגרת תגלית, הקונדיטורית דיאנה קרמר ואת המתכון המיוחד שהכינה לכבוד החג.

משתתפי תגלית-תגלית מגיעים מ -68 מדינות ברחבי העולם. אנו חוגגים את המגוון של משתתפינו ומחבקים את הסיפור המשותף המאחד את כולנו!

חג שבועות טעים ושמח לכולם!

"נולדתי בסיביר, ללא כל קשר לקהילה היהודית, אך כבר כילדה לא הרגשתי שרוסיה היא המקום הנכון עבורי… כאשר ראיתי מהמטוס את קו החוף של ישראל, עם הגעתי לארץ במסגרת קבוצת תגלית עלתה בי התחושה שאני מגיעה אל המקום הנכון, מקום שכיום אני גאה לקרוא לו הבית. לאחר הביקור עם תגלית עשיתי עלייה לישראל והיום אני מבקרת בכל המקומות בהם ביקרתי במסגרת הטיול, לא כתיירת אלא כישראלית מן המניין.

מעט לאחר המעבר לארץ שמעתי על תכנית תגלית-בוסט המייצרת קשרים בין בוגרי תגלית לבין עולים חדשים וחיילים בודדים. הגשתי מועמדות ונבחרתי להעביר סדנת אפייה לקבוצה מגוונת של 20 משתתפים. בסדנה אפינו קינוחים במגוון סגנונות מרחבי העולם- אמריקאים, ברזילאים, רוסים, צרפתיים ו-ישראלים. הרגשתי גאווה גדולה על היותי חלק מתגלית, לייצג את ישראל, והתרגשתי מאוד לתת מעצמי בחזרה בעשיית מעשה חיובי עבור עולים חדשים, כמוני, כך שגם הם יוכלו להרגיש בבית.

אני עוסקת באפייה כבר מגיל צעיר, האפייה מחברת אותי לאימי ולסבתי, כך שהשנה לכבוד שבועות, אני אופה עוגת גבינה ודבש, אשר מזכירה לי את הבית והמשפחה. בסיביר הקרה, תמיד היה לנו דבש על השולחן כדי שנוכל להמתיק איתו את התה ואף גידלנו בעצמנו כוורת דבורים ורדינו ממנה את הדבש שהיה בשימושנו. המתכון הזה משלב את עוגת הגבינה המסורתית של החג, עם נגיעה של בית. ואני שמחה לחלוק אותו איתכם.

שתפו עם חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin